Ми, батьки дітей маємо виступати за усвідомлене, відповідальне батьківство! Ми не маємо нікого морального права не вбачати швидких тенденцій падіння якості освіти, як шкільної так і вищої. Не маємо права стояти осторонь не наголошуючи на прийняті необхідних швидких змін в державному законодавстві!
На жаль сьогодні освіта повністю відірвана від ринку праці. Держава не вбачає актуальності в плануванні необхідних спеціальностей для профтехнічної освіти, вищої освіти у середньостроковому і довгостроковому періоді. Не має державних програм підтримки співпраці бізнеса з профтехнічними закладами та ВУЗами. Дуальна освіта не має інструментів впровадження.
Проте не може не радувати згуртованість громадськості навколо існуючих проблем. Були присутні, як батьки, громадські діячи Харкова, інших міст України, експерти, юристи, депутати, бізнесмени, так і представники освітньої галузі — директори, завучі, науковці, декани ВУЗів. Всі говорили, опираючись на свій власний досвід, про конкретні зміни до діючого законодавства, про те що саме їм заважає в житті (для батьківства), в роботі (для освітян) зробити те що вкрай необхідне їм в освітньому процесі? Як обмежує їх діяльність законодавство? Які саме існують законодавчі калізії? Чому освітня реформа не змогла в повному обсязі запрацювати? Чому досі гроші не ходять за дитиною? Чому виборча посада директора, так і не запрацювала, а й надалі продовжують тихо підписуватись контракти? Чому районо з департаментами не спростили, досі працює радянська структура освіти? Чому продовжують діяти мораторії на перевірку діяльності бюджетних структур з боку МОН, КРУ, ДФІУ, ДАСУ, СЕС, Держпродспоживслужби? Які освітні питання, в умовах децентралізації, можуть вирішити органи місцевого самоврядування?
Дискусїї були дуже жваві, але плодотворні. Наразі частково сформована робоча група небайдужої громадськості, яка має наробити конструктивні пропозиції для зміни діючого законодавства і озвучити їх на Міжнародному освітньому форумі, де будуть присутні представники МОН, ВРУ, місцевого самоврядування, міжнародні партнери.
Звертаємось до всіх свідомих громадян з проханням приєднатися до робочої групи та запропонувати конкретні зміни, з метою покращення якості освіти в Україні!
Наші діти повинні залишитися вчитися і працювати в Україні!photo_2019-03-15_10-41-43 photo_2019-03-15_10-41-45 photo_2019-03-15_10-41-47 photo_2019-03-15_10-41-50